SATILIK/ARANIYOR BÖLÜMÜ KULLANIM ŞEKLİ VE KURALLARI

Değerli FBK Dostları;

Forumumuzun bu bölümünde yer alan "Satılık/Aranıyor" kısmının sağlıklı ve amacına uygun yürümesi için dikkat edilmesi ve uyulması gereken detaylar düzenlenmiş olup, aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.:

1) Forumları içerisinde yer alan alım/satım ilanları sonucu gerçekleşen alışverişler neticesinde çıkacak anlaşmazlık, zarar gibi durumlardan -ilanda yönetimce aksi belirtilmediği sürece- FBK Yönetimi sorumlu değildir ve tazmin, iade, değişim, yenileme gibi taleplerde taraf olmayacaktır. Bazı ilanlarda ‘Yönetim onaylıdır’ ibaresi bulunabilmesi de bu durumu değiştirmez.

2)Forumun ‘Satılık/Aranıyor” başlıklı ilan bölümü; üyelerin -kişisel olmak kaydıyla- sahip oldukları ihtiyaç fazlası veya kullanılmış her türlü ürünü satış ya da takas yoluyla değerlendirmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Ayrıca; bu bölüme verilen ilanlar moderasyona tabidir, yönetici onayından sonra yayına girecek ve yoruma kapalı olarak açılacaktır. Yönetim’in onayı olmadıkça; bu bölümde ‘Ticari faaliyet’ niteliğine girecek şekilde ürün satış ya da alım ilanları verilemez. Böyle bir nitelik taşıdığına kanaat getirilen ilanlar, dikkatten kaçmış dahi olsalar, fark edildiklerinde Forum Sorumluları tarafından silinecek ve ilan sahibi hakkında yaptırıma gidilecektir. Bu bölümün kullanımı konusunda dikkat edilmesi ve uyulması gereken alt kurallar, ilgili bölüm başında ayrıca belirtilmektedir.

3) Özellikle motorlu araç, jant, yedek parça/aksesuar (Tampon, spoiler, ayna, far, vb) veya elektronik eşya satış ilanlarımızda; eğer ürün kullanılmış ise kendi resmini, yeni ise kendi resmi ya da temsili bir resmi koymak, ürüne istenen fiyatı belirleyerek ilanda belirtmek, ürünün durumu ve teknik özellikleri hakkında mümkün olduğu kadar detaylı ve yanlış anlaşılmağa meydan vermeyecek şekilde bilgi sunmak zorunludur. Bu detayları içermeyen, örneğin; “Satılık Wax, İlgilenenler özelden veya 0-5XX-XXX XX XX no'lu telefondan ulaşsın” şeklinde verilen veya herhangi bir ilan sitesine yazılmış ilanın sadece linkini içerir şekilde açılan ilanlar, moderasyon sırasında onaylanmayacaktır.

4) Verilen satılık ilanlarında; -kasıtlı olarak- potansiyel tüketiciyi aldatmaya, kandırmaya yönelik eksik, yanıltıcı veya yalan ifadelerin bulunduğu ilanlar derhal silinerek üyenin bu bölüme ilan vermesi süresiz olarak yasaklanacaktır.

5) İlan veren üyenin ilanını güncelleme imkanı yoktur. Sadece -sık aralıklarla olmamak kaydıyla- fiyat konusunda güncelleme yapılabilir. İlanında fiyat konusunda güncelleme yapmak isteyen üyeler ilanlarının linkini vererek Forum Sorumluları'na ya da "İletişim" butonunu kullanarak Yönetim'e başvuracaklardır. Üye daha önceden Yönetim'e bildirmediği takdirde, açılan ilanlar 6 ay sonra silineceklerdir.

6)İlan verebilmek için en az 50 mesaj sayısına ulaşmanız. Ayrıca mesajlara kısa kısa "teşekkürler, "hoşgeldiniz" vs gibi kelimelerle değil foruma katılımınız ve paylaşım esas alınacaktır.

7) İlanlar iki ay süre ile yayında kalabilir. Sonrasında silinecektir.

Forumumuzun bu bölümünün kullanımında; yukarıda yazılı kurallar doğrultusunda hareket etmemizin gerekliliğini önemle belirtir, hayırlı alım/satımlar dileriz.

Saygılarımızla,
FBK Yönetim.