Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Detailing iş yeri açmak tavsiye ve öneriler

metinn87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    metin
    Nereden:
    Manisa 45
    Beğen
    23
    23 Konusuna 29 Beğeni Almış

Detailing iş yeri açmak tavsiye ve öneriler

Merhaba değerli arkadaşlar. Hepimiz araçlarımıza gerekli özeni gösteriyoruz. Ve bu işi seviyoruz. Ben de bulunduğum yerde profesyonel bir yer olmadığı için bu işe yönelmeyi planlamaktayim. Şuan için sadece planlama,düşünme aşamasındayım. Önümde 3 seçenek var 1. Dükkan tutup ve 1 kişi yanıma alarak yikama ve detaling hizmeti vermek. 2. Seçenek yeni binaların kendine özel kapali otoparkı mevcut böyle bir yere taşınıp evin otoparkini detaling yerine çevirmek sadece özel hizmet vermek. 2. planda sadece kendim hafta sonları çalışabilirim çünkü ayrı bir işyerim var. 3.Hiç böyle bir işe kalkismamak Ne kadar bütçe gerekebilir ? Deneyimli arkadaşlarımın tavsiye ve önerileri benim için önemli saygılarımla.

enzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsü Kaptı
    Adınız:
    Enes
    Nereden:
    İstanbul 34
    Araç Markası:
    Citroén C4 - THP
    Beğen
    154
    49 Konusuna 91 Beğeni Almış
    Alıntı metinn87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli arkadaşlar. Hepimiz araçlarımıza gerekli özeni gösteriyoruz. Ve bu işi seviyoruz. Ben de bulunduğum yerde profesyonel bir yer olmadığı için bu işe yönelmeyi planlamaktayim. Şuan için sadece planlama,düşünme aşamasındayım. Önümde 3 seçenek var 1. Dükkan tutup ve 1 kişi yanıma alarak yikama ve detaling hizmeti vermek. 2. Seçenek yeni binaların kendine özel kapali otoparkı mevcut böyle bir yere taşınıp evin otoparkini detaling yerine çevirmek sadece özel hizmet vermek. 2. planda sadece kendim hafta sonları çalışabilirim çünkü ayrı bir işyerim var. 3.Hiç böyle bir işe kalkismamak Ne kadar bütçe gerekebilir ? Deneyimli arkadaşlarımın tavsiye ve önerileri benim için önemli saygılarımla.
    2. Seçenek çok zor, illa ki komşular rahatsız olur.
    Manisa'da yer açmadan bu işi ve çevrede talebi çok iyi araştırmanız lazım, 100 liraya uygulama yaptığını iddia eden kasaplar olduğu sürece mekanlara müşteri çekmek zor. İşini kanıtlamış kemik müşterisi olan biri de olmadığınız için kışın müşteri bulmak da zor olur, bunun dışında dükkan açmanın maliyeti de oldukça yüksek.
    -Turbo High Pressure-
    "Obsessive Compulsive Cleaners"

Mc Pherson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super Moderator
    Adınız:
    Ahmet Göker
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Peugeot
    Beğen
    35
    158 Konusuna 368 Beğeni Almış
    İlk aşamada dükkan açıp para gömmenizi asla tavsiye etmem. Yapabiliyorsanız dediğiniz gibi otopark kiralamak olabilir. Kira maliyeti arasında çok fark yoksa dükkan da tutabilirsiniz. Ancak bana sorarsanız çok yatırım yapmayın başta. Baktınız iş oluyor, o zaman yavaş yavaş dükkanı geliştirip eleman da tutabilirsiniz.
    En önemli nokta ise bu işi piyasada bilen kimse yok. Doğru yıkamayı bile bilen yok. O nedenle ilk önce sizin iyi bir şekilde öğrenip (kusuruma bakmayın ne derecede bilgi sahibi olduğunuzu bilmediğimden böyle yazdım) sonradan aldığınız elemanı yetiştirmeniz lazım.
    Mebla olarak da ruhsatıydı malzemesiydi ufak tefek tadilatıydı tabelasıydı derken 30-40bin lira arası gider. Üstü size kalmış. Mebla fazla derseniz sırf ruhsat çıkarması dahi 4-5 bin liraları buluyor bilginiz olsun.

Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    metin
    Nereden:
    Manisa 45
    Beğen
    23
    Alıntı enzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. Seçenek çok zor, illa ki komşular rahatsız olur.
    Manisa'da yer açmadan bu işi ve çevrede talebi çok iyi araştırmanız lazım, 100 liraya uygulama yaptığını iddia eden kasaplar olduğu sürece mekanlara müşteri çekmek zor. İşini kanıtlamış kemik müşterisi olan biri de olmadığınız için kışın müşteri bulmak da zor olur, bunun dışında dükkan açmanın maliyeti de oldukça yüksek.
    2.secenek olursa bence bu daha mantıklı geliyor. Kendi evimi kiraya verip garaj üstü eve geçerim muhakak garaj üstünde kendim oturacağım bir yer ve garaj işime yarayacak kadar büyük olmalı bu şekilde hiç bir sıkıntı çıkmaz. Bu işin şuan çok ta ticari kısmında değilim aslında ilk hedefim gerçekten en iyisini yapabilmek bu arada manisa/salihli'de oturuyorum. Beni bilen tanıyan gelsin yeter yaptığımız iş referansimiz olur 😀

Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    metin
    Nereden:
    Manisa 45
    Beğen
    23
    Alıntı Mc Pherson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk aşamada dükkan açıp para gömmenizi asla tavsiye etmem. Yapabiliyorsanız dediğiniz gibi otopark kiralamak olabilir. Kira maliyeti arasında çok fark yoksa dükkan da tutabilirsiniz. Ancak bana sorarsanız çok yatırım yapmayın başta. Baktınız iş oluyor, o zaman yavaş yavaş dükkanı geliştirip eleman da tutabilirsiniz.
    En önemli nokta ise bu işi piyasada bilen kimse yok. Doğru yıkamayı bile bilen yok. O nedenle ilk önce sizin iyi bir şekilde öğrenip (kusuruma bakmayın ne derecede bilgi sahibi olduğunuzu bilmediğimden böyle yazdım) sonradan aldığınız elemanı yetiştirmeniz lazım.
    Mebla olarak da ruhsatıydı malzemesiydi ufak tefek tadilatıydı tabelasıydı derken 30-40bin lira arası gider. Üstü size kalmış. Mebla fazla derseniz sırf ruhsat çıkarması dahi 4-5 bin liraları buluyor bilginiz olsun.
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim dediğiniz gibi iş yeri açmak kolay değil masraflar ağır oluyor. Özel garaj daha mantıklı geliyor zaten bu işi yapmasam dahi kendi aracım için kapalı garaj düşünüyordum. Detailing merkezleri çok hoşuma gittiği için hayalim böyle bir yere çevirmek.

Mc Pherson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super Moderator
    Adınız:
    Ahmet Göker
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Peugeot
    Beğen
    35
    158 Konusuna 368 Beğeni Almış
    Alıntı metinn87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim dediğiniz gibi iş yeri açmak kolay değil masraflar ağır oluyor. Özel garaj daha mantıklı geliyor zaten bu işi yapmasam dahi kendi aracım için kapalı garaj düşünüyordum. Detailing merkezleri çok hoşuma gittiği için hayalim böyle bir yere çevirmek.
    Aynen, dükkan işine girip de resmiyete dökmeden bir garajda bi deneyin derim. Çünkü stopajıydı ruhsatıydı vergisiydi bir dünya yükümlülüğü var. İş yürüyüp o yükümlülükleri kaldırabilecek duruma geldiğinizde hayalinizi de gerçekleştirirsiniz. Bu arada bu hangimizin hayali değil ki

7. Mc Pherson,2 Kullanıcı Bu Konu İçin Beğeniyor..

babako (30-09-2016),metinn87 (30-09-2016)

Utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsü Kaptı
    Adınız:
    Utku
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Renault
    Beğen
    12
    9 Konusuna 12 Beğeni Almış
    Bu işi bilen olmadığı için para kazanmanın zor olduğu bir sektör. Koskoca sektör ülkede pasta-cila lafından öteye gidemedi bir türlü. İnsanların büyük çoğunluğu kirli pedle 1 saatte polisaj üzerine fırçayla arabayı yıka fikrinden rahatsız değil; çünkü iyisi nasıl olur bilmiyor. Araştırmayave öğrenmeye pek niyetleri yok. O yüzden bu işi iyi yapmak istediğinizde istediğiniz ücretler insanların çoğuna fazla gelecek. Zor bir karar bence.

9. Utku Bu Konu İçin Beğen Edenler Listesi

metinn87 (03-10-2016)

Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    metin
    Nereden:
    Manisa 45
    Beğen
    23
    Alıntı Utku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi bilen olmadığı için para kazanmanın zor olduğu bir sektör. Koskoca sektör ülkede pasta-cila lafından öteye gidemedi bir türlü. İnsanların büyük çoğunluğu kirli pedle 1 saatte polisaj üzerine fırçayla arabayı yıka fikrinden rahatsız değil; çünkü iyisi nasıl olur bilmiyor. Araştırmayave öğrenmeye pek niyetleri yok. O yüzden bu işi iyi yapmak istediğinizde istediğiniz ücretler insanların çoğuna fazla gelecek. Zor bir karar bence.
    Aynen katılıyorum.

becoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsü Kaptı
    Adınız:
    ByR@mM
    Nereden:
    İstanbul 34
    Araç Markası:
    Dacia Sandero
    Beğen
    9
    21 Konusuna 47 Beğeni Almış
    Ben bu işin içindeyim. Maaşlı çalışıyorum. Ben de düşünüyorum. Ancak müşteri bulmak işin en zor kısmı.Benim kafamda kendi garajımda yıkama yapıp potansiyel müşteri toplamak. Size de böyle birşey tavsiye ederim. En azında x bir yerde çalışırken hafta sonları ve aksamları yıkama yaparak altyapı oluşturabilirsiniz.Derseniz ki 1 sene boyunca dükkandan para kazanmadan dayanabilirim (Kenarım da para var cebimden yerim) o zaman direk dükkan açılabilir. 1 sene içerisinde gerek reklam, gerek yaptığınız uygulamalarla size müşteri gelecektir.

He birde unutmadan Dükkana yatırdığınız para dışında kenarınızı boş bırakmayın. Çünkü elinizde x ürün varken, müsteri genelde y ürününü ister. Temin etmek durumunda kalacaksınız.Hakkınızda hayırlısı olsun.

12. becoca,2 Kullanıcı Bu Konu İçin Beğeniyor..

bugrahongul (05-10-2016),SnoWiNtHeCaR (09-10-2016)

Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    metin
    Nereden:
    Manisa 45
    Beğen
    23
    Katıldığım eğitimden kareler

14. metinn87 Bu Konu İçin Beğen Edenler Listesi

E.D.S. (10-10-2016)

Yeni Üye
    Adınız:
    Halit
    Nereden:
    İstanbul 34
    Araç Markası:
    Volvo
    Beğen
    5
    5 Konusuna 7 Beğeni Almış
    Bir detay yeri sahibi olarak; bilinirlik çok önemli. Maddi dayanma gücü çok önemli. Aldığın malzemenin sonu yok, hele bir de meraklıysan Ayrıca bu iş emek yoğun bir sektör olduğu için ikinci bir iş olarak idare etmek zor olur. Gerçekten yoruyor.

16. SnoWiNtHeCaR Bu Konu İçin Beğen Edenler Listesi

metinn87 (16-10-2016)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)