Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 13 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Peugeot ∞01

babako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsü Kaptı
    Adınız:
    Alp
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Chevrolet
    Beğen
    475
    148 Konusuna 276 Beğeni Almış
    Alıntı zsinankarabulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ettim ortak alım yok bu aralar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Düşünüyorum, her an olabilir.

2. babako Bu Konu İçin Beğen Edenler Listesi

zsinankarabulut (14-03-2017)

zsinankarabulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    Zihni Sinan
    Nereden:
    Bilecik 11
    Araç Markası:
    Peugeot 301 1,6 HDİ
    Beğen
    74
    56 Konusuna 93 Beğeni Almış
    Alıntı babako Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünüyorum, her an olabilir.
    Tamamdır bekliyorum o zaman konuyu

zsinankarabulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi Yıkamacı
    Adınız:
    Zihni Sinan
    Nereden:
    Bilecik 11
    Araç Markası:
    Peugeot 301 1,6 HDİ
    Beğen
    74
    56 Konusuna 93 Beğeni Almış
    Arkadaşlar Ayna Altı led uygulaması ve ayak altı aydınlatmasını bugün itibari ile bende yapmış bulunmaktayım. Yapmayı düşünen arkadaşlar için burdan işlemleri sırasıyla yazıyorum herkes faydalansın.

1-Tavan lambasını söküyoruz tavan lambasında cama doğru olan yerde 2 tane soket var dikkat edin tavana zarar vermeyin.

2-Güneşlikleri söküyoruz bunu sökmedeki amacımız tavan içinden geçireceğimiz kabloyu rahatça görebilmemiz ve kabloya yön verebilmemiz için.

3-Kabloyu geçirdiğinizi varsayıyorum daha sonra kapı üzerindeki fitili çıkartıyoruz ve ön cam kenarında bulunan plastik kısmı çıkartıyoruz burası da klips var o yüzden çıkartırken dikkat edin.

4-Kabloyu dirsekteki plastik kısımdan aşağıya doğru götürüyoruz böylece etrafta kablo görünmüyor.

5-kabloyu aşağıya indirdiğimize göre kapı pandizotu sökmeye başlıyoruz. Kapıda toplamda 5 adet vida bulunuyor. Vidaları söktükten sonra kapı pandizotunu aşağı doğru bastırarak çıkartıyoruz. Dikkat klipsleri kırmayalım.

6-Aynayı tutan bir vida var bunu sökmeden ve önce soketleri sökmemelidir gerekecek. Vidayı söktükten sonra aynayı kendimize doğru çekince geliyor. (Aynanın takılı olduğu fotoğraf çekmeyi unutmuşum)
    Aynayı çıkarttıktan sonra aynanın beyaz kalan kısmı geçmeli olduğu için klipslere zarar vermeden çıkartıyoruz. Ayna yerinden çıkınca oradaki pislikleri temizledim

7-Aynanın alt kısmında aynanın hareketini engellemeyecek şekilde delik açıyoruz.

8-Kabloyu aşağıdan körük içinden geçiremediğim için bu şekilde bir yol izledim..

9-kapı pandizotunu çıkarttıktan sonra görülen köpüklü kısım yapışkanlı bir kısım onu köpüğe zarar vermeden kabloyu ayna kısmına kadar uygun bir şekilde çıkartıyoruz.

10-Aynayı geri takıyoruz daha sonrasında pandizot geri takıyoruz. Son olarak tavan lambasına lehim ile kabloyu sabitliyoruz. Lambanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz. Çalışıyor ise tavan lambasını yerine takabiliriz. Yoksa bağlantıları kontrol edin.

11-Hazır ayak altına kadar kablo geldiği için ayak altına kablodan paralel çekerek bağlantılarını yapıyoruz.

Arabayı uzaktan açarak havamızı atıyoruz.

5. zsinankarabulut,2 Kullanıcı Bu Konu İçin Beğeniyor..

sedat41 (05-05-2017),serkankucuk (09-05-2017)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)