Cümleten selamun aleyküm..

Detay işine merak saldım arkadaşlar. Çok forumda çok konulara baktım ama öğrendiklerim hep yarım yamalak. Tam anlamıyla "Kendi düşünce şeklime göre" cevaplar bulamadım. kafamda kuramıyorum sistemi. o yüzden siz bilenlerden yardımlarını rica ediyorum.

2004 kahverengi (bej) leonum var. (balköpüğünün,şampanya renginin biraz daha açığı diyelim)

Ben bu aracımın parlak ve korunaklı bir boyasının olmasını istiyorum.

koruma süresi 1 ay gibi bir süre değil de 2-3 ay gibi süre olarak kalsın istiyorum.

Bunun için şu kalemlerle soracaklarım var..

- Pasta öncesi kil uygulamak çok mu gerekli? Çok gerekliyse hangi marka önerirsiniz. Fiyatın makul olmasıda önemli benim için..

-Kil olayını hallettik.. eğer başka bir işlem yoksa sanırım sırada Pasta işlemi var.. bu işlemi makinayla tecrübeli bir arkadaşıma yaptıracağım. Bunun için hangi pastayı önerirsiniz.. aracımda fırça çizikleri mevcut. derin olarak bitane çizik var ama ona şu an için bulaşmayacağım. Yani sanırım sert olmayan orta sertlikte veya yumuşak pasta gerekiyor. Bunun için bana hangi pastayı önerirsiniz.. yine fiyat çok uçuk olmazsa sevinirim..

-Pasta olayınıda hallettiğimize göre, sırada sanırım Cilalama işlemi var.. Bu aşamada şunu sormak isterim.. Pastadan sonra direk boya koruma olabilir mi? yoksa illa cila, ondan sonra mı boya koruma olmalı?

Eğer Cila illa olacaksa hangi cilayı önerirsiniz..Turtle wax teflon diye bi cila var.. içeriği nedir ne değildir bilmiyorum.. ek olarak pasta+cila diye satılan ürünler var çoğu markada.. onlar ne derece mantıklı? sadece bu ürünü uygulamak hem pasta hem cila mı yapmış olmamızı sağlıyor.. Çbs belco cilayı öneren çok duydum. parlaklık ve uzun ömürlülük açısından hangisini önerirsiniz? (üzerine boya koruma da olmasını istiyorum. onuda göz önünde bulundurursanız sevirinirim.)

--Ciladan sonra boya koruma işlemi var sanırım sırada.. şöyle ki Soft99 almayı gözüme kestirdim extreme gloss olanını.. bu sanırım hem parlaklık hem uzun süre kayganlık vaad ediyor. Bunu cila üzerine uygularsam tutunmada sorun yaşar mı? yoksa direk pasta üzerine mi uygulamam lazım.. Bir diğer sorum bu markanın 12 ay wax (açık renk araçlar için) olanı var. benim aracıma uygun olurmu yoksa sadece beyaz araçlar içinmi?

şimdilik sorularım bu kadar.. şimdiden sabırla cevap veren ilgilenen arkadaşlarıma abilerime çok teşekkür ediyorum.