Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt Dışından Ürün Almak...

Uffuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Ufuk
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    0 Konusuna 0 Beğeni Almış

Yurt Dışından Ürün Almak...

Arkadaşlar bildiğiniz üzere yeni yasa geldi ve bu yasa ile birlikte sınırımız 75 Euro oldu. Gümrüğü arayıp bilgi aldım ve bu 75 Euro ya yani 100 dolarlık sınırımıza kargo parası dahil değil. Bu kesin. Yani alacağımız ürünler 75 euro olsun kargomuz 75 euro olsun gene de sıkıntı olmuyor. Sadece biz ödediğimiz fatura da shipping cost diye gösterebilelim bunu.

Ayrıca herhangi bir aşım da sadece ürün tutarının, misal 100 euro ise yüzde 20 sini yani 20 euorsunu vergi olarak ödeyeceğiz. Tabi buna paketimizin gümrükte depo da kalma bedeli dahil değil ama bu da çok olmaz sanıyorum. Herhangi bir takılma da da ürünün paypal faturası ve bizim hangi karttan çektiğimze dair belgeyi görmek istiyorlar. Eğer 75 Euronun altında olduğuna inanmazlarsa bu şekilde kanıtlayabiliriz.

Son olarak herhangi bir takılma durumunda kargomuz eğer ptt ile geldiyse (ki ptt ile gelmesi en iyisi) kargomuz hangi il de ise o ilin posta işleme merkezinin gümrüğünde kalıyor.

Benim kafamda sorular vardı bu yasa ile ilgili olarak ondan sizleri de bilgilendirmek istedim. Alışverişe devam

BZ_Detailing
    Bu konuyu hemen sabit başlık yapıyorum kesinlikle önemli bir konu teşekkürler UFUK.

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Ufuk
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    Önemli değil. Direk gümrükten alınmış bilgidir. Umarım kişiden kişiye değişmez. Ama önemle belirterek sordum.

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    akan
    Nereden:
    Zonguldak 67
    Araç Markası:
    ford
    Beğen
    0
    Bu konu benimde kafama takılan bir durumdu açıklamalar iyi olmuş.Birde merak ettiğim konu ben zonguldaktayım shinerama hangi kargo şirketini kullanıyor sanırım alışyapmak için iyi bir site hesaplama yöntemini nasıl yapıyorsunuz sterlin üstünden satış yapılıyor.sormuşken paypal da hesap açtığımız zaman hesap sahibi ve kredi kartı sahibi aynı mı olmak zorunda.Paypal hesabı başka kredi kartı başka isim üstüne olabiliyormu

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Ufuk
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    Alıntı kaan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu benimde kafama takılan bir durumdu açıklamalar iyi olmuş.Birde merak ettiğim konu ben zonguldaktayım shinerama hangi kargo şirketini kullanıyor sanırım alışyapmak için iyi bir site hesaplama yöntemini nasıl yapıyorsunuz sterlin üstünden satış yapılıyor.sormuşken paypal da hesap açtığımız zaman hesap sahibi ve kredi kartı sahibi aynı mı olmak zorunda.Paypal hesabı başka kredi kartı başka isim üstüne olabiliyormu
    Shinearama FEDEX ile yolluyor dağıtımını TR de MNG yapıyor. Birçok kişinin kullandığı sorunsuz bir site. Şu an ki kurlara göre eğer alacakların 2.5 kg yi geçmez ise 12.5 strelin kargo su tutar. Seninde 75 euro hakkın var bu da 65 strelin olsun. Hadi garantiye al diyelim 60 sterlin lik te hakkın oluyor. Çünkü kargo dahil değil 75 euro ya.

Paypal de hep kendi kartımı kullandım ama sanırım olur. Denemekte yarar var bir şey kaybetmezsin. Üye ol ve kart ekle bakalım kabul olacak mı. Bence olur gibi.

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    akan
    Nereden:
    Zonguldak 67
    Araç Markası:
    ford
    Beğen
    0
    Su an için ilgimi çeken bir ürün olan black hole glaze araştırırken
    http://www.shinearama.co.uk/product.php?id=PBY-BHOLE-16 fiyatı 12.95 sterlin aynı ürün
    http://www.autogeek.net/poorboys-bla...how-glaze.html sitesinde 13.99 dolar bu kadar fiyat farkı olması normal mi acaba kafama takıldı.Ve ikinci siteden alışveriş yapan oldumu nasıldır bu anlamda acaba tabi burda kargoyu anlamadım açıkçası

Bu arada yukarıda cevap için teşekkür ederim

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Ufuk
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    O 2. site Amerikan sitesi ve kargosu 40-50 dolardan aşağı olmaz.

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    akan
    Nereden:
    Zonguldak 67
    Araç Markası:
    ford
    Beğen
    0
    Kargodan kitliyor bu seferde desenize ürün fiyatları uygun ama kargo ile aynı paraya gelecek pöff.

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Ufuk
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    Ortak alım bölümünde kargoyu paylaşarak ürün alabilirsiniz.

i4detailing ve shinerama hem ürün çeşidi hemde kargosu ile en uygun sitelerden ikisi.

tolgahan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takıntılı Detaycı
    Adınız:
    Tolgahan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    bmw&mercedes
    Beğen
    0
    1 Konusuna 1 Beğeni Almış
    arkadaşlar benim sormak istediğim bir konu var, netten alışveriş konusuna yabancıyım hiç yapmadım, erdem boyadan alışveriş yapmak kredi kartı güvenliği açısından güvenlimi acaba bu konuda ne önerirsiniz...

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    akan
    Nereden:
    Zonguldak 67
    Araç Markası:
    ford
    Beğen
    0
    Alıntı tolgahan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim sormak istediğim bir konu var, netten alışveriş konusuna yabancıyım hiç yapmadım, erdem boyadan alışveriş yapmak kredi kartı güvenliği açısından güvenlimi acaba bu konuda ne önerirsiniz...
    Sanırım onlarda sanalpazar üzerinden satış yapıyor eğer o şekilde alırsanız zaten erdem boya ile ilginiz olmuyor kk açısından.Ben daha önce bu şekilde ürün aldım.Ama direk kendi siteleri üzerinden kk satışı varmı bilmiyorum açıkçası

kadtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Takıntılı Detaycı
    Adınız:
    Kadir
    Nereden:
    Ankara 06
    Beğen
    0
    Tolga abi, internet bankacılığını aç. Ordan bir adet sanal kart oluştur.Alışveriş miktarın kadar limit oluştur. Alışverişi gerçekleştir, daha sonra kart limitini sıfırla.. Bu yolla izinsizce para çekilme ihtimali yok.. Erdem boya'dan kartla hiç alışveriş yapmadım.Mail order yöntemiyle oluyor sanırım, net üzerinden yapıyorsan https uzantısının olmasına ve sertfika var mı ona bakman güvenli olup olmadığını anlaman için yeterlidir. Ne olursa olsun sanal kart kullanıyorum, mutluyum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler