Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fotoğraf Makinesi Yardımı

dgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Doğan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Škoda&VW
    Beğen
    0
    3 Konusuna 5 Beğeni Almış

Fotoğraf Makinesi Yardımı

İyi akşamlar,

Epeyidir bir fotoğraf makinesi almak için araştırma yapıyordum.DSLR makinelere güç yetmiyor.En uygunu bile benim bütçeme uymuyor.Bende SLR Like denilen makinelere yöneldim.Fujifilm FinePix S2950 üzerine epeyi bi yoğunlaştım.Artıları eksilerini öğrendim diyebilirim.Bu makinede fotoğrafçılığı biraz öğrendikten sonra DSLR bi makineye geçmeyi düşünüyorum..Şu an bütçeye en uygun makine Fujifilm FinePix S2950.Hepsiburada'da 400TL fiyatı var.Sizce bu makineyi alayım mı?Bu fiyat aralığında başka makine öneriniz var ise alabilirim.Şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/fuj...categoryId=248

emrahkaan
    Ben kullanıyorum bu makinayı. En büyük eksisi çok çabuk pil tüketmesi. Bu amatör bir makina. Gece çekimlerinde başarılı değil. Makro çekimlerde standart bir makina gibi. Yani bir artısı yok. Bir de o resimlere aldanma. Makina çok küçük ve çok hafif. Zoom yapması da manuel olmadığı için biraz uğraştırıyor. Yani diyeceğim bu makinanın canon ya da nikon gibi küçük ve ince makinalardan bir farkı yok. Taşıması da ayrı dert. Bence daha küçük taşınabilir bir makina tercih edilebilir. Eğer daha ucuz cüzi bir dslr makina bakıyorsan yine en ucuz marka fujidir. Ben memnunmuyum dersen alınmışın kötüsü olmaz Ama şimdi alırmısın dersen almam. Üzerine biraz daha ekler nikon ya da canon yarı prof. bir makina tercih ederim.

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Doğan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Škoda&VW
    Beğen
    0
    Teşekkürler abi.Benim tam istediğim normal bir makineden daha iyi olsun ve manuel bir kaç şey yapabileyim.Canon veya Nikonun benzer modelleri 650-700 civarında.Electro Worldde biraz incelemiştim makineyi.Bana diğer compact makinelerden daha iyi geldi.Kullanıcı çekimlerine baktım gayet hoş gibi.Abi sende tam tersini deyince kafam karıştı.

http://s1.directupload.net/images/111213/glqqqr7u.jpg

http://farm7.static.flickr.com/6077/...137fa143_b.jpg

http://c1111.hizliresim.com/r/u/rydj.jpg

emrahkaan
    Doğan, bende bir de s200exr var. Belki de onunla kıyasladığım için başarılı bulmadım. Ama dediğin gibi 650 TL ise 400 ile 650 arasında çok bi fark yok. Karar senin. Fujinon lens de fena değildir. Prof. makina kullanan ******, Kadir ve Serkan sana daha iyi bilgiler vereceklerdir. Bu arada o fotolarda da sanki baya bi oynama var gibi.

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Doğan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Škoda&VW
    Beğen
    0
    İşte öğrenci olunca bütçe pek el vermiyor abi.500tl lik makine bile zor şu an, kendimi max.450TLye ayarladım

İşte dediğim gibi compactın biraz üstü bir şey olsun yeter modundayım şu an.450TL ye kadar önerilerinize açığım.

ESANZA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Virüsü Kaptı
    Adınız:
    Ayhan
    Nereden:
    Bursa 16
    Beğen
    0
    0 Konusuna 0 Beğeni Almış
    Benim tavsiyem canon sx 130. Almak fırsat olmadı ama çok araştırdım, güzel makina. Yarı profesyonel.

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Doğan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Škoda&VW
    Beğen
    0
    Bugün Teknoloji marketlerinde aradım ama bulamadım makineyi.Gözüme bi tane 16mp carl zeis lensli sony takıldı.Makine çokta güzeldi amma manuel ayar olmadığından fuji ağır bastı.

Hepsiburadadan alacağım makineyi.Acaba her hangi bir iadede veya garanti koşullarında bir sorun olur mu?Bir kaç kötü yorum okudum içime kurt duştü..

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    yunus emre
    Nereden:
    Eskişehir 26
    Beğen
    0
    yaza dogru beklersen dogan benim canon eos 450d yi degistirmeyi dusunuyorum bir sonraki izne gelisimde

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Adınız:
    Demir Berkay
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Subaru Forester ST
    Beğen
    109
    203 Konusuna 593 Beğeni Almış
    Bende de Fuji S5700 var bir yıl kullandım gayet memnundum. Tek sıkıntısı deklanşör gecikmesiydi bence. O da aksiyon fotoğrafları çekmiyorsanız çokta önemsencek bişey değil. Eğer video çekmek çok önemli değilse ikinci el DSLR makine de bakabilirsin Canon 300D veya 350D falan. Ben şu an 300D kullanıyorum memnunum. Sadece lensini değiştirdim IS'li kit lens aldım. Eğer ciddi olarak fotoğraf çekmek istiyorsanız DLSR makine en iyisidir. Ayrıca 18-55 kit lensin oranları da oldukça ideal. Bende birde 75-300 Sigma lens var. Eski bişey ama baya işimi görüyor. Geçen sene Body + eski IS'siz kit lens + 75-300 Sigmayı 450TL'ye almıştım.

Mayham hocam eğer yaza doğru makineyi değiştirmeye kesin karar verirseniz bende bu aralar 450D bakınıyorum. Anlaşabilirsek almayı düşünebilirim.

Virüsü Kaptı
    Adınız:
    yunus emre
    Nereden:
    Eskişehir 26
    Beğen
    0
    tamam konu acarim zaten degisecegim zaman haberlesiriz

Sıkı Detaycı
    Adınız:
    Doğan
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Škoda&VW
    Beğen
    0
    Hepinize teşekkürler

Benim makineyi en geç 15ocağa kadar almam lazım o yüzden yaza kadar bekliyemiyorum abi maalesef:(

Canon PowerShot SX130 tavsiye ettiler fuji yerine ne dersiniz bu makine için?

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderator
    Adınız:
    Mehmet
    Nereden:
    Ankara 06
    Araç Markası:
    Volkswagen
    Beğen
    256
    208 Konusuna 530 Beğeni Almış
    Dogan fz45 nasil bir makine?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler